Książka dla Ciebie, Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Pucio na wakacjach, czyli o wymowie przedszkolaka

Seria książek Marty Galewskiej-Kustry z charakterystycznymi ilustracjami Joanny Kłos, ukazująca się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, to jeden z największych hitów literatury dziecięcej ostatnich lat. Czwarta część przygód chłopca nosi tytuł Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków (https://www.taniaksiazka.pl/pucio-na-wakacjach-cwiczenia-wymowy-dla-przedszkolakow-marta-galewska-kustra-p-1057790.html) i jest świetnym podręcznikiem wymowy dla każdego przedszkolaka.

Wyprawa pełna słownych przygód

Pucio, jego rodzeństwo – Misia i Bobo, a także ciocia i rodzice uroczej trójki wybierają się na wymarzone wakacje – wyruszają na piękne Kaszuby, gdzie podobnie jak w ich dotychczasowych historiach, spotka ich wiele przygód i wspólnych zabaw. Razem udają się na grzybobranie, zwiedzają skansen i latarnię morską, a także chowają się przed burzą. Śmieszne perypetie rodzinki to tylko część rozrywki, z jaką spotka się młody Czytelnik – podróż przez malownicze tereny Polski obfituje bowiem także we frajdę związaną z nauką właściwej artykulacji i ćwiczeniami sprawnej wymowy.

Czwarta część przygód Pucia to pozycja idealna dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, od 3 do 6 lat, która także dla rodziców stanowi duże ułatwienie podczas domowych ćwiczeń artykulacji oraz nauki poprawnej wymowy głosek. Popularne wśród maluchów książeczki logopedyczne z tej serii pomagają ocenić, na jakim etapie są umiejętności mówienia najmłodszych; ułatwiają też zdefiniowanie ewentualnych potrzeb wsparcia logopedy już na wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Pierwsze kroki w nauce mowy

Książki Marty Galewskiej-Kustry to jedne z najciekawszych pozycji literatury dziecięcej ostatnich lat. Autorka jest doświadczonym logopedą, wykładowcą akademickim i twórczym pedagogiem, który wykorzystuje swoje doświadczenie nie tylko w codziennej praktyce zawodowej, ale i w twórczości pisarskiej. Pierwsze trzy powieści z serii o Puciu, tworzone chronologicznie, według wieku i etapów rozwoju umiejętności mówienia u dzieci, nosiły tytuły:

  • “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”,
  • “Pucio mówi pierwsze słowa”,
  • “Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania”.

Każda z tych pozycji to przyjazna dla malucha i przystępna dla rodziców pomoc w nauce zasad gramatyki, która ułatwia ćwiczenia wymowy dziecka na poszczególnych etapach rozwoju – od prostych słów, po wymowę pełnych zdań i naukę odmiany rzeczowników i czasowników. Przejrzysty przekaz autorki został uzupełniony o piękne grafiki autorstwa ilustratorki Joanny Kłos. Każda książeczka została też opatrzona w praktyczne wskazówki dla rodziców uczących się wspólnie ze swoimi pociechami. Jeśli jesteś rodzicem kilkuletniego malucha, a Twoje dziecko jeszcze nie zna przygód sympatycznego Pucia – bez wątpienia wiele wspólnej zabawy i nauki jeszcze przed Wami!

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com