Książka dla Ciebie, Pakiet: Gerard Edling. Behawiorysta. Iluzjonista

Zanurz się w świat brutalnej zbrodni wraz z Gerardem Edlingiem

Powieści Remigiusza Mroza momentalnie stają się bestsellerami, a sam autor jest jednym z najlepiej rozpoznawanych twórców kryminałów ostatnich lat. Mnóstwo czytelników kocha go za nowoczesny styl, wartką akcję i wyraźnie zarysowanych bohaterów. Inni nienawidzą twierdząc, że ciągle kopiuje ten sam, powtarzalny schemat tworząc kolejną prozę co kilka miesięcy. Jaki jest cykl Gerarda Edlinga – byłego prokuratora i genialnego behawiorysty?

Behawiorysta – koncert zbrodni

Pierwsza część cyklu opowiada o śledztwie głównego bohatera, emerytowanego specjalisty z zakresu odczytywania znaczenia ludzkich zachowań Gerarda Edlinga, w sprawie tajemniczego Dyrygenta. Zamachowiec zajmuje przedszkole biorąc jako zakładników zarówno dzieci, jak i wychowawców. Policja nie potrafi rozpracować kierującego nim motywu, a sam morderca zaczyna umieszczać w Internecie coraz bardziej brutalne nagrania ze swoich egzekucji.

Główny bohater angażuje się w sprawę, usiłując rozszyfrować zagadkę mordercy, który zdaje się doskonale planować każdy szczegół swoich działań.

Akcja powieści jest wartka. wątki płynnie przechodzą jeden w drugi, pozostawiając czytelnika w ciągłym napięciu w oczekiwaniu na jeszcze więcej akcji. Dodatkową atrakcją jest przeszłość głównego bohatera, o której dowiadujemy się fragmentami, poznając jego skomplikowany, ale i ciekawy życiorys. Sylwetki bohaterów są starannie zarysowane i mało oczywiste, a język którym posługuje się autor prosty i dynamiczny. Pomimo tempa akcji, cała fabuła jest spójna. Kolejna powieść z dorobku literackiego Remigiusza Mroza, którą warto przeczytać.

Iluzjonista – początek gry

Choć druga w kolejności wydania, to chronologicznie pierwsza część cyklu o Gerardzie Edlingu. Akcja powieści toczy się dwutorowo – z jednej strony autor opisuje początki prokuratorskiej kariery głównego bohatera z czasów PRL. Jednocześnie zaś zostaje on zaangażowany w bieżące śledztwo. Ktoś popełnił morderstwo łudząco podobne do tego sprzed lat. Czy to możliwe, że powróciły koszmary z przeszłości?

Druga część cyklu to kolejna, dopracowana powieść mistrza kryminału. Intryga jest skomplikowana i wyszukana, tropy mnożą się w oka mgnieniu. Czytelnik sam, nieświadomie zaczyna poszukiwać rozwiązania zagadek. Obie historie uzupełniają się, a czytelnik otrzymuje kolejne informacje o Geradzie Edlingu, dzięki czemu powstaje w jego głowie kompletny obraz tej wielofasetkowej postaci. Pakiet: Gerard Edling. Behawiorysta. Iluzjonista – to doskonały wybór na jesienne wieczory.

Szkoła zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com